pronajem bytu v PrazeKromě nebytových prostor či kanceláří si v Praze můžete sehnat i pronájem bytu. I z bytu totiž můžete podnikat, pokud budete chtít. Byt můžete prohlásit za svou provozovnu nebo jen za místo podnikání, pokud zde budete mít trvalé bydliště. Podnikat z něj ale také samozřejmě nemusíte, využít ho pouze na bydlení je totiž určitě komfortnější. Na druhou stranu se vám může vlastní kancelář k bytu hodně prodražit.

Bydlení na Praze 1 patří rozhodně mezi to nejluxusnější. Ceny za pronájem zde sahají do desítek tisíc měsíčně, samozřejmě však závisejí i na tom, jak velký a jak vybavený byt si pronajímáte. Pokud vlastníte v těchto místech nevyužívanou nemovitost, je z dlouhodobého hlediska určitě lepší ji pronajímat než prodat, protože vám bude stále generovat zisky. Jen tak nehrozí, že by o bydlení v Praze nebyl vůbec žádný zájem.

Kde si sehnat pronájem

Jestliže si chcete pronajmout byt v Praze, nabízí se několik možností, jak si bydlení zajistit. Zaprvé můžete hledat v soukromé inzerci a domluvit se tak přímo s pronajímatelem. Druhou možností je sjednání nájmu přes realitní kancelář. Zde je však většinou nutné složit jeden či dva nájmy předem a zaplatit provizi realitní kanceláři, takže se to vůbec nemusí vyplatit. Než si byt pronajmete, podívejte se na nějaké nemovitosti a porovnejte ceny, zda se vám to opravdu vyplatí.

Pronájem bytu mimo pražské centrum

O bydlení v Praze 1 nemá zájem úplně každý, protože tato část Prahy doslova překypuje turisty a návštěvníky z celého světa. Většina lidí si hledá místo při své práci. Stačí, když budete mít bydlení v blízkosti metra a už se snadno dostanete kamkoliv do centra města.

Pokud už bydlíte v nájmu dlouho a rádi byste něco vlastního, můžete uvolnit prostředky a nějaký byt si koupit, nebo si nechat postavit dům za Prahou. Než se však dostanete z jednoho konce Prahy na druhy, může to trvat i dvě hodiny.