ceny a vybavení kanceláří v PrazeCena kanceláří závisí na mnoha aspektech. Je hlavním parametrem, který ale rozhodujete o tom, zda si prostory pronajmete či nikoliv. Cena v centru hlavního města bude samozřejmě vyšší než cena na jeho okraji. Proto si dobře promyslete, ve které části Prahy si chcete pronájem zařídit. Na okraji města sice ušetříte peníze za pronájem, ale budete je třeba muset kompenzovat úhradami cest či dražším parkováním v centru.

Cena za pronájem závisí i na tom, u koho si kancelář pronajmete a jakým způsobem si pronájem sjednáte. Ideální je kontaktovat přímo poskytovatele prostor a s ním se domluvit na konkrétních podmínkách. Pokud byste používali prostředníka, například realitní kancelář, cena bude samozřejmě vyšší.

Lokalita pronajímaných prostor

Cena tedy záleží především na jednom parametru, a to kde se pronajímaná kancelář nachází. Praha 1 nebo Praha 2 jsou centrální části a ceny za pronájem jsou zde samozřejmě nejvyšší. Naopak v okrajových částech je pronájem levnější, obzvlášť pokud nejsou napojeny na metro nebo na tramvajovou dopravu. Dobře si tedy promyslete, ve které části hlavního města si kanceláře pronajmete. Centrum má tu výhodu, že je snadno dostupné i z pohledu meziměstské dopravy - vlaky, autobusy - a že nabízí různé kavárny a restaurace pro příjemné posezení na obchodní schůzce. Jestliže chcete zde prodávat zboží nebo poskytovat služby, rovněž je zde i vyšší hustota potenciálních zákazníků.

Velikost pronajímané plochy

Velikost pronajímané plochy se pohybuje v desítkách nebo ve stovkách metrů. Většina kanceláře mají tu výhodu, že se dají použít buď jako openspace i pro více pracovníků, nebo že se dají snadno rozdělit na dvě nebo tři menší. Pokud vám stačí méně prostoru a chcete soukromí na práci, je to ideální způsob, jak jednu velkou kancelář rozdělit mezi více pracovníků.

Vybavení kanceláří

Hned na začátku chtějte vědět, zda za nabízenou cenu získáte vybavenou nebo nevybavenou kancelář. Stůl, židle, skříně - vše něco stojí. Kancelář může být mimo nábytek vybavena také kuchyňkou nebo vlastním sociálním zařízení. Takové vybavení je ale cenově náročnější. Ve druhém případě se většinou tato výbava nachází na společné chodbě. Některé kanceláře mohou mít i terasu, balkon či lodžii.